Ağaç Sanayi Kimyasalları

Kontrplak, yoğun olarak inşaat sektöründe kullanılan bir orman ürünüdür. Suya dayanıklılığı ve yüksek mukavemeti bu sektör için önemlidir. Özellikle beton kalıplarının hazırlanmasında kullanılır. Brüt kalıp olarakta nitelendirilen sıvasız kalıp sistemleri için çok uygun bir malzemedir.

Parke, yer döşemelerinde kullanılan bir kaplama türüdür. Doğal bir malzeme olması nedeni ile parke zemin kaplamaları günümüz yapım işlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Günümüzde, orman ürünlerinin kullanımında çevreci yaklaşımlar ve ekonomik nedenlerle geleneksel masif ahşap parke yerine daha çok laminat parken ve lamine parkeler olarak adlandırılan parke türleri kullanılır

Yonga Levha, (Particle Board, Chip board) odun veya odunlaşmış ligno selülozik bitkilerin yongalarının, yapay reçine tutkalları (Üre formaldehit, fenol formaldehit ve vinil esaslı tutkallar) ile karıştırılması, yüksek sıcaklık ve basınçta preslenmesi (biçimlendirme) ile elde edilen malzemeye verilen isimdir. Türkiye’de bu ürünü ilk üreten markanın adı ile anılması (jenerik marka) sonucunda ismi Sunta olarak da bilinmektedir.

İrtibat: www.nanokar.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın