İnternet Sayesinde

Global hayatın gün geçtikçe değişen ve gelişen seyrine  daha kolay ayak uyduruyoruz. Basın ve yayın alanında devrim niteliği taşıyan internet dünyası şüphesiz ki hayatımızın her anında ihtiyacımız durumundadır. Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen internet dünyası, web siteleri ile her geçen gün tıpkı bir örümcek ağı gibi dünyayı daha da sarmaktadır.

Bir web sitesi yoluyla sesinizi dünyanın diğer ucuna kadar duyurmanız mümkündür. Web sitesi domain (alan adı), hosting (barındırma alanı)den oluşur. İnsanların web sitesine erişim sağlayabilmesi için bir alan adı ve yazılım dosyalarının barındırıldığı bir barındırma alanına sahip olması gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz yazılımın görünen kısmını web tasarımı oluşturur. Bu durum şu şekilde düşünülebilir;

Bir apartman dikmeniz için öncelikle bir araziye ihtiyaç duyarsınız. Yani web yazılımını kurmanız için öncelikle bir barındırma alanına sahip olmanız gerekiyor. Bu araziye sahip olduktan sonra dikeceğiniz apartmanın adı sizin alan adınızdır. Apartman için kullandığınız malzemeler web sitenizi, iç ve dış mimari düzenlemeler ise web sitenizi oluşturur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın