Metal Nanopartiküller

Metal nanopartiküller Son on yılda, Metal Nanoparçacıkların kullanımı biyolojik algılamada büyük bir etkiye sahip olmuştur. Asil metal Nanopartiküllerin benzersiz özellikleri, biyoanalitlerin özel tespitinde gelişmiş yeteneklere sahip yeni biyo-algılama platformlarının geliştirilmesine izin vermiştir. Soy metal Nanoparçacıklar benzersiz spektral ve optik özellikleriyle müttefik olan benzersiz fizikokimyasal özellikleri (basit kimyasal ve yüksek yüzey-hacim oranları ile işlevsellik kolaylığı gibi) göstermekle birlikte, bir çok biyo algılama platformu geliştirmiştir. Ek olarak, floresans, kızılötesi ve Raman spektroskopisi gibi yaygın olarak kullanılan teknikler için ek veya geliştirilmiş bir uygulama katmanı da sağlarlar.

Metal-nanoparçacıklar  genel olarak, sadeliği, fizyokimyasal açıdan şekillenebilirliği ve yüksek yüzey alanlarından dolayı, biyosensörleri sarmak için en yaygın nanoteknolojiye dayalı yaklaşımlardan biridir. Çapı 1 ila 100 nm arasında değişebilir, farklı şekillere sahip olabilirler ve soy metaller, ağır metaller, demir, vb. Gibi bir veya daha fazla inorganik bileşikten oluşabilirler. Çoğunluğu büyük oranda Mikro parçacıklarda veya dökme malzemelerde gözlenen olanlar.

Metal nanopartiküller yarıiletken nanokristallerdeki kuantum sınırlaması, bazı Metal Nanopartiküllerde yüzey Plasmon rezonansı ve manyetik malzemelerdeki süper para manyetizma gibi özellikleri keşfedebiliriz. Asal metal NP’leri, özellikle altın ve gümüş NP’ler, en yaygın olarak incelenen Nanomalzemeler arasındadır ve moleküler teşhis, görüntüleme, ilaç dağıtımı ve tecavüz için sayısız teknik ve yöntem geliştirilmesine yol açmıştır. Lokalize Yüzey Plasmon Rezonansı (LSPR) gibi nanoölçekteki benzersiz fizikokimyasal özelliklerinin çoğu yeni biyosensörlerin geliştirilmesi için incelenmiştir. Bu derlemede, yeni yüksek hassasiyetli ve spesifik biyolojik algılama tekniklerinin geliştirilmesi için şu ana kadar araştırılan asal Metal Nanopartiküllerin bu eşsiz fizikokimyasal özellikleri üzerinde durulacak; biyolojik numunelerle başarıyla test edilmiş olanları destekliyor. Bazı yeni raporlar, asil Metal Nanopartiküller için özel biyolojik başvuruları ele almışken,

Şirketimiz ve yeteneklerimiz hakkında Nano bileşik ile bilgi almak için www.nanokar.com

Nanomalzemeler satın almak veya Metal Nanopartiküllerini tartışmak isterseniz, info@nanokar.com

adresinden bize mail atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın