Nano Gümüş Nedir ? Nano Gümüş Faydaları

Nano Gümüş Nedir ?  Nano Gümüş Faydaları

Nano teknoloji, çok küçük maddelerin teknolojisidir. 1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir deyişle, 1 milimetrenin milyonda biri kadardır. Bir hidrojen atomunun çapının 10 katına eşittir.

Bir saç teli ~ 100.000 nanometre

Bakteri ~ 1.000 nanometre
Virüs ~ 100 nanometre

DNA ~ 2,5 nanometre

H atomu ~ 0,1 nanometre

Boyut olarak, 10-100 nanometre aralığında olan ürünler “nano teknolojik ürün” diye sınıflandırılır. Nano Gümüş, 10-100 nanometre boyutunda olan metalik gümüş tanecikleridir

Nano Gümüş Faydaları

Nano gümüş insan sağlığına sorun oluşturan mikro organizmalar üzerinde kalıcı olarak etki sağlayan nadir, antibakteriyel ajanlardan bir tanesidir. Bu faydayı doğal yapısı olan serbest iyon sayesinde yapar, aynı zamanda nanoteknolojik süreçlerden boyutu küçüldüğünde etkinliği ve yüzey alanı artmaktadır.

Gram negatif ve gram pozitif bakteriler olmak üzere 650 den fazla mikro organizmalarda etkindir. Muadillerinden farkı çokyönlü kullanımı olmasıdır.

Nano Gümüş Fiyatları;

Dünyada farklı ülkelerde nano gümüş üretilmektedir. Üretilen gümüşün saflığı ve üretim yöntemine göre fiyatları değişiklik göstermektedir. 60 usd / gram fiyatından başlayarak 1 usd/gram fiyatlarında değişiklik göstermektedir.

Yurt dışından getirilen nano gümüşler zamana bağlı olarak ambalaj içerisinde bozulabilmekted ve etkinliğini yitirmektedir. Nanokar  üretmiş olduğu nano gümüşü haftalık bazda üretmekte ve saflığını ve etkinliğini her daim sürdürmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın