SEO Nedir ?

SEO, kelime anlamı olarak arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılır. Biraz detaylandıracak olursak ilgili web sitenin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması işlemidir. Siteye, uygun anahtar kelimeler belirlenerek SEO çalışması adı altında iyileştirme işlemleri uygulanır. SEO sayesinde bir takım kriterlere uygun düzenlemeler yapılarak web sitesi daha üst sıralara kısa sürede yerleşebilir. Bu süreç içerisinde web sitesi, arama motorları kriterlerine daha uygun hale getirilmeye çalışılır.

Bir web sitesinin kısa süre içerisinde üst sıralara yerleşebilmesi için, arama motorları politikalarına uygun hazırlanması gerekmektedir. Böylece siteye özgünleştirme ve yapılandırma işlemleri uygulanarak arama motorlarının daha kolay bulabileceği bir web sitesi oluşturulmaya çalışılır. Bunun sonucunda ise web sitesi arama motorlarında çok kolay fark edilerek kısa süre içerisinde üst sıralara yerleşmesi kolaylaşmış olacaktır.

SEO kriterlerine tamamen uygun bir şekilde hazırlanan bir web sitesi, ilgili anahtar kelimelerde hızla yükselerek rakip siteler arasında daha ön sıralarda yer almış olacaktır. Bunun sonucunda ise ilgili web site daha fazla ziyaretçi alarak piyasadaki yerini sabitlemiş olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın